Sähkökillan Alumni ry:n vuosikokous 2021

Sähkökillan Alumni ry:n vuosikokous 2021

Yhdistyksen sääntömääräinen yleiskokous pidettiin 23.4.2021 klo 17 -> etäyhteyksien välityksellä. Kokouksessa mm. valittiin yhdistykselle hallitus, hyväksyttiin edellisen vuoden tilinpäätös ja toimintakertomus sekä hyväksyttiin myös toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2021.

Uuden hallituksen kokoonpanoksi valikoitui:

  • Puheenjohtaja – Lauri Suomela
  • Sihteeri – Jussi Haapanen
  • Rahastonhoitaja – Antti Peltotalo
  • Tiedotusvastaava & Skilta-yhdyshenkilö – Jere Lilja
  • Tapahtumavastaava & VPJ – Riku Honkoaho

Toiminnantarkastajaksi valittiin kaudelle 2021 Juha Toivonen & Maija Laine (varalla).

Onnea valituille!

Hallitus järjestäytyi muutama viikko vuosikokouksen jälkeen ja yllä olevat roolit vahvistettiin. Lisäksi suunniteltiin tarkemmin vuoden mahdollisia tapahtumia ja muuta toimintaa. Yhdistyksen hallitus toivottaa mukavaa kesää jäsenistölleen!